Dlaczego Profi ???


Profesjonalna i kompleksowa obsługa klientów w zakresie obrotu nieruchomościami.


Zajmuję się łączeniem stron transakcji, weryfikowaniem stanu prawnego nieruchomości, prowadzeniem negocjacji, przygotowywaniem danych i dokumentów niezbędnych do transakcji, prezentowaniem nieruchomości.ATUTY UMOWY Z KLAUZULĄ WYŁĄCZNOŚCI

1. Mocne powiązanie interesu sprzedającego i pośrednika
Umowa otwarta, chociaż daje więcej możliwości współpracy z innymi biurami, znacznie słabiej motywuje pośrednika do prowadzenia działań skutkujących sprzedażą. Po prostu agent nie ma pewności, że jego wysiłki i pieniądze, które wydaje, pozwolą zarobić jemu czy komuś innemu. Umowa na wyłączność rozwiązuje tę kwestię: agent, który ją podpisuje wie, że jeśli znajdzie klienta, na transakcji na pewno zarobi.

2. Brak inflacji ofert
Umowa na wyłączność eliminuje zjawisko tzw. inflacji ofert. To sytuacja, w której jedno mieszkanie wystawiane jest w kilku ogłoszeniach zamieszczane przez różnych pośredników. Oferty mogą być te same, ale różnić się szczegółami. Zainteresowany kupnem ma wówczas wrażenie chaosu i niepewności: dlaczego to mieszkanie przewija się w tylu ogłoszeniach?
Taka sytuacja może być odczuwalna także przez sprzedającego. Z jego punktu widzenia mniejsza wiarygodność ogłoszenia to mniej potencjalnych klientów zainteresowanych kupnem mieszkania. I mniejsze szanse na sprzedaż.

3. Jedna osoba do kontaktu
Osoba, która sprzedając mieszkanie korzysta z usług kilku pośredników, a do tego samodzielnie próbuje znaleźć zainteresowanych kupnem lokalu, może mieć problem z zarządzaniem tyloma kontaktami. Zwraca na to uwagę nawet Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w swojej publikacji na temat praw klienta na rynku nieruchomości.
Zawarcie umowy na wyłączność z jednym tylko pośrednikiem pozwala wyeliminować te niedogodności. Zamiast dziesiątków telefonów od całej masy ludzi, klient otrzymuje jedynie wiadomości od wybranego przez siebie pośrednika. Co oszczędza mu czasu i zachodu.

4. Wymagania prawne
Wartą uwagi kwestią mogą być także wymagania prawne nakładane na pośredników podpisujących umowy na wyłączność. Zgodnie ze standardami zawodowymi agent zobowiązany takim porozumieniem musi podejmować takie działania, które zapewnią jak najszersze wyeksponowanie mieszkania.
W praktyce oznacza to, że pośrednik będzie wydawał więcej pieniędzy na reklamę nieruchomości. Będzie też bardziej aktywny w poszukiwaniu klienta w inny sposób. Dla sprzedającego oznacza to jedno: jego szanse na transakcję rosną.

5. Bezpieczeństwo
Będziesz czuć się bezpiecznie
Każda osoba oglądająca Twoją nieruchomość będzie mieć podpisaną umowę pośrednictwa, przez co będziemy dysponować jej danymi. W ten sposób unikniesz wizyt anonimowych klientów.